PUNKT PRZEDSZKOLNY

ESPERO

Prawa i obowiązku rodziców:

I. Rodzice mają prawo do:

1. Zapoznania się z programem oraz zadaniami wynikającymi z programu rozwoju i planów pracy punktu przedszkolnego.
  2. Uzyskiwania informacji na temat swojego dziecka.
  3. Uzyskiwania porad i wskazówek od nauczycieli, dyrektora, specjalistów, w rozpoznaniu przyczyn trudności wychowawczych oraz dobierania metod udzielania dziecku pomocy.
  4. Wyrażania swoich opinii i oczekiwań wobec punktu przedszkolnego.
  5. Dokonania wyboru zajęć dodatkowych oferowanych dzieciom w punkcie przedszkolnym.
  6. Pomagania w organizacji prowadzonych przez punkt przedszkolny działań, inicjowania przedsięwzięć na rzecz dzieci.

II. Podstawowe obowiązki rodziców:

1. Przestrzeganie regulaminu i statutu punktu przedszkolnego.
  2. Przy zgłaszaniu dziecka należy dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty.
  3. Dzieci należy przyprowadzać do punktu przedszkolnego najpóźniej do godz. 9, a odbierać do godziny 16:00.
  4. O nieobecności lub spóźnieniu dziecka należy powiadomić punkt przedszkolny do godz. 9 .
  5. Dziecko należy przyprowadzać do punktu przedszkolnego zdrowe.
  6. Rodzice zobowiązani są niezwłocznie poinformować punkt przedszkolnych o zatruciach pokarmowych i chorobach zakaźnych dziecka.
  7. Rodzice zobowiązani są do przyprowadzania i odbierania dziecka osobiście lub przez osoby do tego upoważnione.
  8. Opłatę z punkt przedszkolny należy regulować terminowo.

szkola logo

Przedszkole Espero na FB